Úvod TradiceJaroPálení čarodějnic Hledání pramenů a pokladů

Hledání pramenů a pokladů

autor: České tradice - Martin
2,4K views

K hledání pramenů používáme větévky dubové, jilmové nebo lískové, za zelena uříznuté, s neporušenou kůrou a ve tvaru rozsochy (V).
Držíme ji hrotem vzhůru, oba konce dlaněmi ven obrácenými, lehce ohýbajíce a stlačujíce. Takto projdeme pomalu místem šetření. Čas od času dupneme nohou, aniž bychom zvedli patu od země, až se hůlka pohne. Kráčíme-li nad vodou, hůlka se někdy stočí, jakoby se chtěla zlomiti.

K hledání pokladů vyrobíme svíčku z vosku a husího tuku. Připevníme ji na lískovou větev, zvláštním způsobem uříznutou a ohnutou do tvaru podkovy. Odebéřeme se na místo, kde se domnělý poklad nalézá a svíčku rozsvítíme. Blížíme-li se k úkrytu, plamen začne prskat. Jsme-li na místě – zhasne.

POZOR!!!
Tento článek pochází z knih i několik staletí starých a články zde uveřejněné neslouží jako návody, nýbrž jen jako ukázka čarování v minulosti a jako taková je určena především k pobavení.
Server České tradice neodpovídá za úrazy či škody, způsobené neodborným zacházením s články tohoto serveru.


Zdroj: České tradice, knižní archív České tradice, internet

Související příspěvky

Vložit komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Potvrdit Více informací

Podmínky využití textů naleznete na konci každého článku.