Obřady a rituály

autor: České tradice - Martin
2,4K views

Magický chrám čili místo obřadní budiž odlehlé místo, vzdálené od všeho hluku. Cizí člověk nesmí býti přítomen. Chrámu, který budiž čistý a uzavřený, používáme toliko k magickým úkonům.

foto: shutterstock

Oltářík umístníme na východní straně kamenný nebo dřevěný stůl, jež pokryjeme bílou látkou.
Na oltář postavíme : 2 posvěcené svíčky, posvěcenou čepel a kadidelnici.
Nedaleko položíme vůně, vody, oleje a ostatní příslušenství

Rituální zevnějšek
Hlava má býti obnažená, nohy bosé a ruce holé. Čelo obvážeme bílou rouškou, zdviženou ve tvaru mitry, nesoucí vpředu zlatý nebo pozlacený plíšek, do něhož je vryt tetragram. Oblečeni musíme býti v bílou, dlouhou a ze všech stran uzavřenou halenu.

Magické kruhy
Kruhy jsou prostředkem absolutní ochrany při magických úkonech. Žádná okultní moc nemůže překročit nakreslený magický kruh.
Kruhy kreslíme křídou nebo uhlem. Křídu nebo uhel předem posvětíme. Kruhy měří zpravidla 4 metry v průměru.

Příslušenství
Pro každý úkon jsou nezbytné:
Meč, magická hůlka, obětní nůž, nůž k domácímu používání, kalich, psací náčiní, čtyři kadidelničky nebo uhelníčky, voda, vůně, svíčky nebo svítilny, věnce, pantakle. Všechny věci musí být pokud možno vyrobeny a řádně posvěceny samotným operatérem.

Modlitba za lásku
“Ať tento… jest spojen s touto … jako oheň, vzduch a voda se zemí; ať duch tohoto zachvívá duchem této, jako paprsek sluneční hýbe světem a jeho silami, ať jednání tohoto … přispůsobí se úmyslům této … jako nebe jest upraveno pro hvězdy a strom pro plody. A připoutejte hluboce a mocně ducha tohoto … k duchovi této … jako vodu k zemi, aby dotčený bez této … nemohl ani jísti, ani píti, ani se veseliti.”

Abychom byli šťastni
Vyhledáme kořen posedu a vytrhneme jej v hodině Saturnově, zakrátko po vstupu Slunce do znamení Skopce.
Výhonky uřízneme a kořen zakopeme v noci uprostřed hrobu. Zaléváme jej po třicet dní kravským mlékem, v němž byli utopeni tři netopýři. Třicátého prvého dne v noci jej vykopeme, usušíme v troubě s vrbinou a zabalíme do kousku rubáše.

POZOR!!!
Tento článek pochází z knih i několik staletí starých a články zde uveřejněné neslouží jako návody, nýbrž jen jako ukázka čarování v minulosti a jako taková je určena především k pobavení.
Server České tradice neodpovídá za úrazy či škody, způsobené neodborným zacházením s články tohoto serveru.


Zdroj: České tradice, knižní archív České tradice, internet

Související příspěvky

Vložit komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Potvrdit Více informací

Podmínky využití textů naleznete na konci každého článku.