Úvod TradiceZimaAdvent Největší adventní kalendář

Největší adventní kalendář

autor: České tradice - Martin
2,4K views

Je to ten předvánoční čas, kdy města vypadají vypadají jako z pohádky. Ulice a náměstí jsou vyzdobeny chvojím a světly. V ulicích je slyšet koledy a line se vůně svařeného vína, punče a františků.

Na vánočních trzích prodávají místní řemeslníci tradiční hračky, skleněné ozdoby na vánoční stromky a další zboží charakteristické pro adventní trh.

Podobně je tomu i v městečku Gengenbach, kde je možné mimo toho vidět i opravdu velký adventní kalendář. Pokud ale myslíte, že se pod okýnky s čísly skrývají obrovité pamlsky, budete zřejmě zklamáni. Největší adventní kalendář tu totiž vytváří již 16 let ozdobená radnice.

V adventní době od 1.12. do 24.12. se každý den v 18 hodin otevře jedno z oken a objeví se nový obrázek.

O oblíbenosti tohoto adventního kalendáře hovoří více než 100.000 návštěvníků, kteří sem rok co rok příjíždějí nasát tu správnou předvánoční atmosféru.

Zdroj: České tradice, knižní archív České tradice, internet

Podmínky převzetí článku či ilustrace

Související příspěvky

Vložit komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Potvrdit Více informací

Podmínky využití textů naleznete na konci každého článku.