Úvod Rodinné zvykyPověry Symbol smůly – černá kočka

Symbol smůly – černá kočka

autor: České tradice - Martin
2,4K views

Nejedu dá – přeběhla mi černá kočka přes cestu. Stalo se vám to někdy? Určitě ano a věřím, že ačkoliv nepatříte mezi pověrčivé, tak se vám dál nejelo zrovna pěkně, mám pravdu?

Vysvětlení, proč má nosit černá kočka smůlu je celkem jednoduše vysvětlitelný. Už samotná černá barva v člověku budí úzkost a obavy. Kočka je odedávna spojována s černou magií a čarodějnictvím. Někdy se věřilo, že černá kočka je jen přeměněný čert mající chuť na naší duši a čekající na sebemenší hřích člověka. V lepším případě že je to rarášek, který má přinést smůlu domu a celému okolí, kde se zabydlí.

Mezi novější pověru patří okamžik, kdy vám přeběhne černá kočka před autem. Aby to znamenalo smůlu, tak prý musí přeběhnout zleva doprava. Existuje prý jedna rada, jak tu smůlu zrušit a to opatrně zastavit a počkat až přejede jiné auto.

Zdroj: knižní archív České tradice, internet

Podmínky převzetí článku či ilustrace

Související příspěvky

Vložit komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Potvrdit Více informací

Podmínky využití textů naleznete na konci každého článku.