Svatební dary

autor: České tradice - Martin
2,4K views

Ze všech stran se začínají sjíždět hosté. Je tradicí nebo spíše zvykem, že se svatební dary dávají před obřadem a ne po něm. Dary by měly být povětšinou praktické pro široké použití v domácnosti. Měly by ale být vybírány tak, aby posloužily oběma novomanželům a ne jen jednomu z nich.

Zcela nevhodné jsou např. šperky. Mezi nejužitečnější dary patří např. čajový servis, rychlovarná konvice, sada příborů, hodiny, bytové doplňky apod.

Se snoubenci je možné dary předem prodiskutovat, ale pak nejde o překvapení. Pravdou je, že pohled na tři kávovary a dvoje hodiny kukačky je zcela jistě také hodně překvapený, ale i tak se doporučujel zachovat určité tajemno a neprozrazovat ani nedomlouvat dary.

Zcela nevychované je, pokud si snoubenci určí, co od koho chtějí dostat darem. Toto chování může mít za následek absence na svatbě. Svatební dary by měly být umístěné na viditelném místě, nejlépe tam, kde se scházejí hosté.

Zdroj: knižní archív České tradice, internet

Podmínky převzetí článku či ilustrace

Související příspěvky

Vložit komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Potvrdit Více informací

Podmínky využití textů naleznete na konci každého článku.