Sv. Anna

autor: České tradice - Martin
2,4K views

26.7. – Původem hebrejské jméno Anna značilo milostiplnou osobu. O životě matky Panny Marie nejsou žádnou historické zprávy. Anna a její muž Jáchym neměli ani po mnoha letech manželství děti.

Jáchym zahanbený jejich bezdětností, se čtyřicet dní postil a modlil v poušti, zatímco Anna se modlila pod vavřínovým keřem. Oběma se zjevil anděl a ujistil je, že dítě mít budou. Když se čas naplnil, narodila se jim dcera Marie.
Největší obliby měla svatá Anna v 16.století, kdy jméno Anna patřilo k nejrozšířenějším. Svaté Anně jsou zasvěceny desítky kostelů v Čechách a i proto tradiční Anenská pouť patřívala k největším a nejslavnějším poutím u nás.
Známá je pověra, že okolo svátku svaté Anny kvete po tři dny plné tři hodiny voda. Které dny a které hodiny to jsou nikdo nevěděl. Pokud by se prý někdo koupal v jednom z těch tří dnů v jednu z těch tří hodin, dostal by prašivinu.

Svatá Anna je patronkou těhotenství a všech těhotných žen.

Zdroj: České tradice, knižní archív České tradice, internet

Podmínky převzetí článku či ilustrace


Vložit komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Potvrdit Více informací

Podmínky využití textů naleznete na konci každého článku.