Úvod TradiceLÉTOTrhy a jarmarky Jarmarky – výroční trhy

Jarmarky – výroční trhy

autor: České tradice - Martin
2,3K views

Od dvanáctého století, které se dá považovat za velmi důležité v rozvoji trhů na našem území, se spolu se vznikem a rozšiřování podhradí zvětšovala role trhů, kde se soustřeďoval veškerý obchod. Už počátkem 13.století bylo na našem území na 150 pravidelných trhů.

Na pravidelných trzích vládl čilý ruch. Nebylo to pouze místo, kde probíhala směna zboží, ale byl to také (v životě našich předků) velmi důležité komunikační místo, kde bylo možné dozvědět se veškeré novinky z oblasti, ale také zde probíhal například soud s podvodníky či zloději – „pranýřování“. Návštěva trhu byla vždy pro obyčejné lidi sváteční událostí.

Trhy se rozlišovali na týdenní, konané zpravidla každou sobotu a trhy výroční – jarmarky, vztahující se k nějaké události (například svátek světce, založení obce aj.).

Zdroj: České tradice, knižní archív České tradice, internet

Podmínky převzetí článku či ilustrace

Související příspěvky

Vložit komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Potvrdit Více informací

Podmínky využití textů naleznete na konci každého článku.