Úvod TradiceJaroApríl Apríl – jak nenaletět

Apríl – jak nenaletět

autor: České tradice - Martin
2,5K views

1.apríl je velmi ošemetná věc. Nejjednodušší způsob jak nenaletět, by zřejmě byla rada zamknout se doma a nevystrčit po celý den ani nos. Většina z nás si ale celodenní lenošení nemůže dovolit. A právě pro ty jsme vypsali něco málo z toho, na co by si měl člověk v takovýto den dávat pozor.

  • Až večer než půjdete spát si pečlivě ukryjte oblečení na příští den. Budete ušetřeni nemilého zjištění, že nemáte v čem jít do práce.
  • Také budíka si tajně připravte ještě jednoho. V práci by nemuseli žertík, kdy se v noci zničehonic posunou ručičky, pochopit.
  • Ráno pozor na místo, kam dopadne Vaše ruka, která by měla umlčet budík – na jeho místě by mohlo být něco jiného (kaktus, nočník, dort aj.)
  • Pokud bylo Vaše oblečení ráno na stejném místě, na kterém bylo předchozího večera ukryto, mělo by být vše v pořádku. I tak si dávejte pozor do čeho se oblékáte. Buďte ostražití zejména při obouvání do domácí obuvy.
  • V koupelně je většina z nás pěkně rozespalá a tak si tento den neuvědomí, že to co si dává na kartáček na zuby nemusí být zubní pasta. U pánu je pak nebezpečí, že místo pěny na holení naleznou např. šlehačku.
  • Kávu, čaj a vlastně celou snídani si raději udělejte sami. Nic nechutná tak odporně jako káva s citrónem nebo osolený čaj.
  • Špatným vtipem jsou vyfouklá kola u auta, čokoláda na sedačce řidiče ad., ale i tak raději neriskujte a tento den jeďte do práce MHD. Třeba budete opravdu štěstí a nikdo z Vašich spocestujících Vám tu žvýkačku či něco jiného na záda nepřilepí.
  • Konečně jste v pořádku dorazili do práce. Pokud nepracujete jako telefonistka, nezvedejte telefony. Sluchátka bývají začerněna.
  • Na toaletě také pozor – přes prkénko bývá občas natažena průsvitná folie a běda pak tomu, kdo spěchá na záchod, protože ráno vypil citrónovou kávu, z které dostal běhavku.
  • Na televizi se tento den vůbec nekoukejte, rádio neposlouchejte a na noviny úplně zapomeňte. Media jsou tento den plná nesmyslů a zbytečně by Vám popletli hlavu. Není nic trapnějšího tvrdit, že gorila v zoo porodila klokana (ačkoliv je to pravda – vždyť jste to slyšel v radiu na vlastní uši)

Výše uvedené návody “Jak nenaletět” mohou být použity i jako návod “Jak někoho napálit”.

Pokud máte vlastní “hořkou” zkušenost, neváhejte a upozorněte ostatní návštěvníky webu.

Zdroj: České tradice, knižní archív České tradice, internet

Podmínky převzetí článku či ilustrace

Související příspěvky

Vložit komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a manipulací s těmito údaji prostřednictvím této webové stránky.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Tyto webové stránky využívají k poskytování svých služeb soubory cookies. Potvrdit Více informací

Podmínky využití textů naleznete na konci každého článku.